Усі новини

Київ

09.05.2023

Заява RISE Ukraine щодо скасування участі в Щорічній зустрічі та бізнес-форумі ЄБРР в Узбекистані

RISE Ukraine — коаліція  50 організацій громадянського суспільства, які об'єдналися після повномасштабного вторгнення росії в Україну для підтримки зусиль з відновлення країни, з тривогою і обуренням відзначає участь окремих лідерів з Центральної Азії в сьогоднішньому так званому "параді Перемоги", що відбувся в Москві.

Окремої уваги заслуговує присутність Президента Республіки Узбекистан Шавката Мірзійоєва, чия країна приймає Щорічну зустріч та бізнес-форум ЄБРР у травні цього року. Цей масштабний захід, який планує відкрити Президент Мірзійоєв, має на меті, серед іншого, обговорити заходи з відновлення та відбудови України та міжнародну підтримку цих зусиль.

RISE Ukraine мала не лише взяти участь у форумі, але й виступити співорганізатором однієї з панелей, присвячених обговоренню ролі та участі громадянського суспільства у процесі відбудови. Однак, за нинішніх обставин, коли президент Мірзійоєв демонструє публічну підтримку російському керівництву, участь RISE Ukraine у цьому форумі в Узбекистані є немислимою.

Саме терористичні акти, звірства і варварство росії та її керівництва призвели до безпрецедентних масштабів руйнувань і людських страждань, небачених в Європі з часів Другої світової війни. Дискусії про відбудову та відновлення України є прямим наслідком цих незаконних дій, а не окремим питанням. Тому для коаліції RISE Ukraine, яка є представником громадянського суспільства, що представляє голоси багатьох українців, є неприйнятною дискусія про відновлення та модернізацію України в країні, керівництво якої відвідує військовий парад держави-агресора та тисне руку військовому злочинцю, на арешт якого видано ордер Міжнародного кримінального суду. Такі аморальні вчинки є неприпустимими і сприймаються як неповага до українців, які сьогодні борються з рашизмом —  формою нацизму XXI століття.

Водночас RISE Ukraine з вдячністю відзначає діяльність ЄБРР щодо інвестування в Україну, підтримки зусиль з відновлення країни та сприяння залученню громадянського суспільства та бізнесу до цього процесу. З вищезазначених причин ми просимо замінити групу представників громадянського суспільства та сподіваємося на розуміння з боку ЄБРР.

No items found.
© Rise Ukraine 2022
Сайт створили —