Усі новини

.

.

У Брюсселі відбулася конференція «Забезпечення доброчесності фінансування реконструкції України»

Як забезпечити доброчесність фінансування та зміцнити інституційні рамки відбудови України?

Ці виклики обговорювали на першій сесії конференції «Забезпечення доброчесності фінансування реконструкції України», модератором якої виступила Марія Голубєва, стипендіат Ріхарда фон Вайцзеккера Академії Роберта Боша.

Олексій Дорогань, генеральний директор Офісу ефективного регулювання (BRDO), співзасновник Коаліції RISE Ukraine, пояснив роботу нової інституційної архітектури, яка з’явилася для управління коштами, що будуть спрямовані на фінансування відбудови. Олексій підкреслив, що для успіху відновлення України потрібна довіра з боку міжнародних донорів. Цю довіру можна зміцнити, забезпечивши місце за столом переговорів для громадянського суспільства. Саме з цією метою була створена Коаліція RISE Ukraine.

Том Кітінг, директор Центру досліджень фінансової злочинності та безпеки (CFCS) при RUSI, підкреслив необхідність забезпечити захист від неефективного управління, щоб гарантувати, що кошти, виділені на відбудову, будуть використані на благо українських громадян. Окрім уряду, приватний сектор також несе відповідальність за забезпечення доброчесності у відновленні.

Віктор Нестуля, керівник відділу підтримки України, @Open Contracting Partnership, голова правління Коаліції RISE Ukraine підкреслив, що найбільш успішні українські реформи були реалізовані в тісній співпраці між владою, громадянським суспільством, бізнесом та міжнародними партнерами – і відбудова не має бути винятком. Коаліція RISE Ukraine розробляє систему наскрізного цифрового управління відбудовою, від складання планів на муніципальному рівні до моніторингу і контролю реалізації проєктів на кожному етапі.

Доктор Манфредас Лімантас, спеціаліст з питань політики, верховенства права, боротьби з шахрайством та управління фінансами, Служба України, Генеральний директорат Європейської Комісії з питань зовнішньої політики та політики сусідства, зазначив, що Україна стоїть на міцних позиціях, а статус кандидата на вступ до ЄС відкриває унікальні можливості для трансформації України. Манфредас підкреслив, що окрім створення ІТ-систем, Україні потрібні потужні системи внутрішнього та зовнішнього аудиту та механізми контролю.

Дізнайтесь більше про проєкт «Нагляд та моніторинг коштів на реконструкцію України» тут: https://lnkd.in/gqpjzUsB

No items found.