Усі новини

Київ

18

.

11

.

22

Міністерство інфраструктури разом з RISE Ukraine і Укравтодором створює цифрову систему управління транспортною відбудовою

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дає старт експериментальному проєкту з впровадження Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури.

Завдяки впровадженню системи процес відбудови пошкодженої та зруйнованої інфраструктури буде прозорим та відкритим для бізнесу, міжнародних партнерів, експертів та громадськості.

«Нова ІТ система дозволить відстежувати весь цикл інфраструктурного проєкта: від проєктування, проведення публічних закупівель, здійснення робіт з будівництва, реконструкції та ремонту до введення готових об’єктів у експлуатацію.

Використання принципу «всі бачать все» дасть змогу громадськості, міжнародним партнерам чітко розуміти, куди і як витрачаються кошти, спрямовані на відновлення.

Впровадження Цифрового управління відбудовою сприятиме ефективному, прозорому та підзвітному розподілу коштів на інфраструктурне відновлення.

У подальшому ця система може стати основою Електронної системи управління відбудовою (ЕСУВ) для усіх галузей. Окрім цього – днями Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від росії, яка зокрема визнає необхідність створення у співпраці з Україною міжнародного механізму відшкодування збитків та міжнародного реєстру збитків.

Спільно з партнерами працюємо над тим, щоб міжнародний реєстр збитків був інтегрований з українським реєстром пошкодженого майна, який є основою Цифрового управління відбудовою. Зокрема, вдячний Уряду Великобританії за підтримку в процесі створення Системи управління відбудовою», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Запуск Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури запланований на початок 2023 року. Власником системи є держава в особі Міністерства інфраструктури, а технічним адміністратором Єдиної цифрової системи є Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор).

Реалізація цього проєкту здійснюється у співпраці з міжнародною неприбутковою організацією Open Contracting Partnership та Коаліцією RISE Україна. Фінансування розробки здійснюється в рамках проєктів Open Contracting Partnership та організацій-членів Коаліції RISE Україна, зокрема за підтримки Британського Уряду.

«Створення такої системи є дуже важливим кроком до широкомасштабного відновлення України. Вона дозволить краще скоординувати та якісніше підготувати проекти відбудови всередині країни та презентувати їх міжнародним партнерам через «єдине вікно» за зрозумілими їм стандартами», – зазначив Віктор Нестуля, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership.

За його словами, в подальшому цифрова система управління відбудовою транспортної інфраструктури стане основою єдиної національної Електронної системи управління відбудовою (ЕСУВ). ЕСУВ буде допомагати управляти реалізацією масштабного плану відбудови України і буде побудована за принципом “парасольки”, об’єднуючі як нові, так і вже існуючі державні електронні системи: цифрову систему управління відбудовою транспортної інфраструктури, Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна, електронну систему публічних закупівель Prozorro, ЄДЕССБ, spending.gov.ua тощо.

Попри всі складнощі й обмеження воєнного періоду важливо здійснювати відбудову інфраструктури за прозорими принципами, наскільки це можливо в поточних умовах.

«Спільно з Мінінфраструктури ми будуємо пілотну систему за принципом “всі бачать все” – максимальна прозорість відбудови дозволить проконтролювати як витрачається кожна гривня, фунт, євро чи долар інвестований нашими міжнародними партнерами та урядом України й підвищить довіру всієї світової спільноти до цього надзвичайно складного проекту. Україна вчергове стане прикладом відкритого урядування та контрактування для всього світу», – додав Віктор Нестуля.

Нагадаємо, Міністерство Інфраструктури України згідно з постановою Кабінету Міністрів України №380 від 26.03.2022 при підтримці проєкту USAID / UK aid ТАПАС розробляє Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

26 серпня відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством інфраструктури України та коаліцією українських та міжнародних організацій RISE Ukraine. У рамках співпраці буде запроваджено Електронної системи управління відбудовою. Візія майбутньої системи була презентована під час експертного обговорення. Запис відеостріму з конференції можна подивитися тут.

No items found.