Усі новини

Рим, Італія

11

.

10

.

22

Партнери мають бачити, як витрачаються їхні кошти на відбудову України, — Віктор Нестуля

Завдання України – розробити нову модель відкритого контрактування, відкритого уряду для усього світу. Міжнародні партнери мають бачити, як витрачаються їхні кошти на відбудову України. Про це в перший день Європейської регіональної зустрічі Open Government Partnership заявив Співзасновник Коаліції RISE Ukraine Віктор Нестуля, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership.

Зустріч OGP організована урядами Італії та Естонії. Ключовими темами стали боротьба з корупцією, цифрові інновації, залучення громадськості до політичних процесів та відновлення України.

Співзасновники Коаліції RISE Ukraine Віктор Нестуля, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership, і Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна, взяли участь у дискусії «Відкритий Уряд для реконструкції та відновлення в Україні». Також спікерами були Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів України, Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, і Джулда Кіліте, Група підтримки України Європейської комісії.

Учасники дискусії обговорили роль громадянського суспільства у процесах відбудови, допомогу міжнародних партнерів та впровадження діджитал-інструментів для прозорого відновлення.

Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна

«Громадянське суспільство – це секретна зброя України. Раніше воно було більш зосереджене на моніторингу та критиці, але зараз його роль змінилася. Ми стали партнерам уряду. Моє суб'єктивне відчуття, що більшість реформ, які були успішними, стали такими, саме тому, що уряд і громадянське суспільство було партнерам, а не ворогами. Це має стосуватися і відновлення», — наголосив Андрій Боровик.

Віктор Нестуля, співзасновник Коаліції RISE Ukraine, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership

«Протягом наступних кількох років ми і ви будемо платити за відновлення України. Наші кошти допомагатимуть відбудовувати Україну. Тому має бути максимальна підзвітність, прозорість, доброчесність розподілу і застосування ресурсів і міжнародної допомоги. Ще одна роль нашої Коаліції — створення електронних інструментів відбудови, щоб усі витрати можна було подивитися в єдиній системі», — підкреслив Віктор Нестуля.

Нагадаємо, у партнерстві з Коаліцією RISE Україна розробляється прозора система цифрового управління відбудовою, яка має забезпечити моніторинг та контроль за ефективністю використання партнерських коштів на відновлення України.

Крім того, уже найближчим часом Міністерство інфраструктури розпочне публікувати ключову інформацію про відновлення критичних обʼєктів відбудови — включаючи інформацію про підрядників, надане фінансування та прогрес будівництва. Лендінг відповідного сайту з дашбордами було презентовано під час «Форуму відновлення. Житомирщина», триває робота щодо забезпечення публікації відкритих даних.

No items found.