Усі новини

Kyiv

28

.

03

.

24

«Прозора та підзвітна відбудова неможлива без наявності відповідних кадрів, які будуть контролювати ці процеси», — ACREC

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Цього разу розповідаємо про ACREC.

— Коли була створена організація? ​​Яка її ключова мета?

— Організація була створена у 2016 році. Фундаторами виступили Центр протидії корупції, Трансперенсі Інтернешнл Україна та Національний університет “Києво-Могилянська академія”.

Основною метою нашої діяльності є формування нової школи антикорупційної думки для створення суспільного договору без корупції; надання агентам змін інструментарію, теоретичних й практичних знань для їх професійної підготовки; бути комунікаційною платформою для агентів змін в Україні.

— Які головні задачі організації сьогодні?

— Сьогодні наші основні задачі полягають у підготовці майбутніх професіоналів для антикорупційної сфери вузького (антикорупційні уповноважені з п.у.о., які входять до сфери управління Мінінфраструктури) та широкого (спеціалісти для антикорупційних органів, громадських організацій, аналітичних центрів, донорів тощо) профілів.

Крім того, ми намагаємось впливати на антикорупційну політику шляхом видання аналітичних матеріалів. Одним з основних напрямів нашої експертизи є захист викривачів, і ми вже випустили низку досліджень у цьому напрямі, які викладені у відкритий доступ. 

— Які здійснені проєкти ви вважаєте найбільш важливими? Чому?

— В першу чергу – наші освітні програми. Сертифікатна програма “Антикорупційні міждисциплінарні студії”, Магістерська програма “Антикорупційні студії”, Сертифікатна програма “Запобігання корупції у проєктах відбудови” й інші короткострокові навчальні ініціативи вже випустили близько 722 слухачів. Тобто, з 2016 року 722 особи вже застосовують отримані ними знання на благо нашої країни. 

Ми також дуже пишаємось проведенням Міжнародної конференції “Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики” – в цьому році вона відбуватиметься вчетверте. Ця подія зарекомендувала себе як платформа для обговорення важливих питань зі сфери захисту викривачів не тільки на національному, але й на світовому рівні.

Якщо говорити про передачу досвіду, одним з найважливіших проєктів вважаємо “Зміцнення та розвиток організаційної та професійної спроможності регіональних та місцевих ОГС”, де ми допомагали 20 регіональним громадським антикорупційним організаціям розкрити свій потенціал та зміцнити інституційні можливості. 

— Які головні виклики ви бачите в питанні відбудови? Яким чином, на вашу думку, їх можна подолати?

— Прозора та підзвітна відбудова неможлива без наявності відповідних кадрів, які будуть контролювати ці процеси. Антикорупційні уповноважені конче потребують знань про особливості корупції, яка може виникати в інфраструктурних проєктах. Відтак, ми об’єднались з Принстонським університетом задля розробки спеціальних навчальних програм для таких уповноважених, аби допомогти їм здобути необхідні знання. 

— У чому ви бачите ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови? Що потрібно для того, аби їх виконати?

— Ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови полягають у забезпеченні прозорості, підзвітності та успішності реформ, а також у збереженні ролі watchdog для влади. Для досягнення цих завдань необхідно мати: 

  • Єдність в громадянському суспільстві: важливо, щоб громадянське суспільство працювало єдиною командою, спрямованою на досягнення спільних цілей. Забезпечення внутрішньої єдності дозволить ефективніше впливати на владу та забезпечить конструктивний діалог між усіма зацікавленими сторонами; 
  • Розвиток спільного бачення відбудови: громадянське суспільство повинно активно працювати над формулюванням єдиної стратегії та плану відбудови, які відповідали б потребам та очікуванням суспільства;
  • Моніторинг та контроль за реформами: важливо аби громадянське суспільство продовжувало виконувати роль вочдога і супроводжувала процес реформ в країні. 

— Яким ви бачите успішний результат роботи коаліції RISE Ukraine — і реалізації відбудови в цілому? Як ви зрозумієте, що все вдалося?

— Критеріями успішності коаліції бачимо реалізацію її бачення та цілей, які були закладені при її заснуванні. Також було б добре, якби було досягнуто похідних успіхів — досягнення цілей, які кожна організація-член коаліції закладає собі для реалізації в контексті відбудови.

No items found.