Усі новини

Київ

22

.

11

.

22

«Прозорі процедури та якісні інституції є ключовим для модернізації України», — Інститут законодавчих ідей

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Цього разу розповідаємо про Інститут законодавчих ідей (ІЗІ).

— Коли була створена організація? Що змінилося з того часу?

— Інститут законодавчих ідей заснований у 2017 році. За цей час експерти ІЗІ провели антикорупційну експертизу близько 9 тис. законопроєктів та проєктів рішень місцевих рад. Показник ефективності - 86% наших рекомендацій врахували органи влади.

ІЗІ є представником міжнародної коаліції антикорупційних організацій UNCAC Coalition, що об’єднує 350 організацій зі 100 країн. 

Наша місія — законодавство без корупційних та дискримінаційних норм, публічний та підзвітний процес відбудови України, розширення практики доброго врядування.

Над якими проєктами ІЗІ працює сьогодні?

Ми можемо виділити чотири основні проєкти.

Прозора відбудова. Допомога в забезпеченні публічної і прозорої відбудови на національному та регіональному рівнях. ІЗІ аналізує всі ініціативи, законопроєкти, механізми щодо відбудови та готує рекомендації для органів влади і міжнародних партнерів, аби кошти відновлення використовувалися ефективно.

Конфіскація. Допомога у розробці та застосуванні законних шляхів конфіскації активів Росії і росіян. ІЗІ напрацьовує практичні рекомендації на основі українських та міжнародних кейсів з метою посилення механізмів повернення російських активів. Також ми слідкуємо за управлінням та реалізацією конфіскованих активів. 

Тетяна Хутор, голова ІЗІ (ліворуч), та Мартина Богуславець, виконавча директорка ІЗІ (праворуч)

Добре врядування. ІЗІ є партнером 7 міст-обласних центрів та посилює систему інституційної доброчесності органів місцевого самоврядування. Команда ІЗІ допомагає містам реалізовувати принципи доброго врядування, викорінювати корупційні ризики із проєктів НПА та практики, працювати підзвітно і прозоро у відбудові.

Антикорупційна експертиза. ІЗІ продовжує виявляти ризики в законопроєктах та НПА, аби ризики з проєктів не реалізовувалися на практиці.

Говорячи про основні продукти ІЗІ, ми можемо виділити:

  • Аналітичний бриф «Першочергові кроки щодо мінімізації корупційних ризиків під час відновлення України».
  • Аналітичні рекомендації щодо Фонду відновлення України, Агенції з відновлення, діяльності платформи United24.
  • Огляд альтернативних інструментів зупинення війни та джерел післявоєнного відновлення України.
  • Санкційна конфіскація приватних активів. Сутність та імплементація.

— Що ви вважаєте головним викликом відбудови?

— Головний виклик відбудови — довіра до України міжнародних партнерів. Саме для цього в коаліції RISE Ukraine працюємо над запровадженням прозорих механізмів залучення і використання коштів, забезпечення підзвітного та ефективного процесу відновлення.

Прозорі процедури та якісні інституції є ключовим для модернізації України.
No items found.