Усі новини

Київ

19

.

10

.

23

Прозорість та громадська участь у процесі відбудови: спільне дослідження RISE Ukraine, Центру розвитку інновацій та Міністерства відновлення

Після руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, суттєвого відновлення потребує інфраструктура: медична, соціальна, дорожньо-транспортна, житлова, освітня та ін. А відтак, існує потреба у визначенні підходів до відбудови, пріоритетності тих чи інших її проєктів та залучення мешканців, зокрема внутрішньо-переміщених осіб (ВПО), представників неурядових організацій (НУО) до процесів відбудови. Не менш важливим є дослідження готовності органів місцевого самоврядування (ОМС) залучати мешканців до процесів відбудови.

Коаліція RISE Ukraine спільно з Центром розвитку інновацій та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України провели дослідження рівня залучення всіх зацікавлених до процесу відбудови.

У дослідженні взяли участь 258 представників неурядових організацій, 145 органів місцевого самоврядування з усіх областей України, 487 мешканців з 22 областей України (крім Херсонської та Чернігівської областей), 216 з яких мають статус внутрішньо-переміщеної особи.

Метою дослідження був аналіз наявного досвіду використання інструментів громадської участі на місцевому та регіональному рівнях, у тому числі щодо процесів відбудови. 

Отримані в результаті дослідження дані, будуть враховані під час проєктування механізмів прозорої та демократичної участі до процесу управління відбудовою та технічного завдання модуля залучення eDem, який буде невід’ємною частиною екосистеми управління відбудовою – DREAM.

Ознайомитися з результатами дослідження можна за лінками: україномовна та англомовна версії. 

Це дослідження проведено Центром розвитку інновацій спільно з Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, за участі Проєктного офісу DREAM, та коаліції RISE Ukraine в межах проєкту «Прозора та демократична відбудова” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

No items found.