Усі новини

Київ - Вашингтон

10

.

02

.

23

«Співпраця з Коаліцією має стати переконливим прикладом більш відкритого урядування», - Open Contracting Partnership

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Цього разу розповідаємо про Open Contracting Partnership (OCP).

— Коли була створена організація? Як вона збільшилась з того часу?

— Open Contracting Partnership (OCP) — це організація ефективної співпраці між урядами, компаніями, громадянським суспільством і спеціалістами з технологій для відкриття та трансформації державного контрактування у всьому світі. Поєднуючи відкриті дані та відкрите урядування, ми гарантуємо, що бюджетні кошти на державні контракти витрачаються відкрито й справедливо. Адже державні контракти є найбільшою статтею витрат більшості урядів. Вони становлять корупційний ризик номер один для урядування, і вони життєво важливі для того, щоб громадяни отримували послуги, на які вони заслуговують. OCP була  відокремлена від Світового банку в 2015 році і зараз є незалежною некомерційною організацією з центром у Вашингтоні. 

— Які головні задачі організації сьогодні?

— Завдяки відкритому контрактуванню ми досягаємо суттєвого покращення щодо співвідношення ціни та якості, суспільної доброчесності та якості надання послуг, трансформуючи державні контракти з закритих процесів з великою кількістю паперової роботи в цифрові послуги, які є чесними, ефективними та «відкритими за дизайном».

Ми підтримуємо реформаторів з уряду, бізнесу та громадянського суспільства щодо запровадження реформ, масштабування інновацій та розвитку культури відкритості навколо політик, команд, інструментів, даних і результатів, необхідних для досягнення впливу.

Ми співпрацюємо з Коаліцією RISE Ukraine, надаючи конкретну підтримку щодо розробки програмного забезпечення та надання цифрових послуг, таких як Електронна система управління відбудовою (ЕСУВ).

— Які здійснені проєкти ви вважаєте найбільш важливими? Чому?

— Кожна складова української інфраструктури публічних закупівель світового класу та відкритих даних забезпечує важливий внесок у прозору та ефективну систему. 

Так, завдяки системі Prozorro, яка має стандарт відкритих даних у своїй основі, з’явилася можливість для різних зацікавлених сторін створювати інструменти, які відповідають їхнім потребам – від різних маркетплейсів до системи громадського моніторингу Dozorro та похідних систем, таких як Prozorro.Продажі.

— Які головні виклики ви бачите в питанні відбудови? Яким чином, на вашу думку, їх можна подолати?

— Основним ризиком стане фрагментація фінансування та донорських коштів на реконструкцію. Фінансування організацій під керівництвом громадянського суспільства, таких як RISE Ukraine, матиме вирішальне значення для доброчесності та нагляду за ефективною та результативною реконструкцією.

— У чому ви бачите ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови? Що потрібно для того, аби їх виконати?

— Громадянське суспільство матиме важливе значення для моніторингу доброчесності та нагляду за ефективністю та дієвістю реконструкції. Крім того, громадянське суспільство відіграватиме важливу роль у збільшенні залучення та визначенні пріоритетів по проєктах.

— Яким ви бачите успішний результат роботи Коаліції RISE Ukraine —  і реалізації відбудови в цілому? Як ви зрозумієте, що все вдалося?

— Це амбітний проєкт, але він узгоджується з усім, у що ми віримо: з цілеспрямованими реформами, дизайном, орієнтованим на користувача, впровадженням відкритих даних і бізнес-процесів, що керуються на основі даних, залученням усіх стейкхолдерів, а також впровадженням і інституціоналізацією змін.

Ми сподіваємося, що ця співпраця стане переконливим прикладом розумнішого, більш відкритого урядування, яке надає конкретну користь українцям у всіх регіонах країни.

No items found.