Усі новини

Житомир

27

.

09

.

22

Успіх відбудови — це об'єднання зусиль та взаємна довіра держави, громадськості, бізнесу і міжнародних партнерів, — Віктор Нестуля

Обсяг робіт з відбудови України є безпрецедентним, ми говоримо про найбільш масштабну програму відновлення в новітній історії світу.  Вона буде успішною тільки за умови об'єднання зусиль, а також взаємної довіри. Про це заявив співзасновник Коаліції RISE Ukraine, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership Віктор Нестуля під час «Форуму відновлення. Житомирщина», який відбувся в Коростенському районі Житомирської області.

Це перший форум, присвячений відбудові інфраструктури регіону, який був організований за підтримки Міністерства інфраструктури, Посольства Естонії в Україні та Коаліції українських та міжнародних громадських організацій RISE Ukraine.

Захід відбувся за участі Міністра економіки та інфраструктури Естонії Рійни Сіккут, Посла Естонії в Україні Каімо Кууск, заступника голови Укравтодору Андрія Івка, Народних депутатів України, представників місцевих органів влади, громадськості та бізнесу.

«Це дуже ефективна конфігурація. Саме таким вбачається мені рецепт успішної відбудови України: об'єднання зусиль держави, міжнародних партнерів і громадянського суспільства», — зазначив Віктор Нестуля, який виступив модератором дискусійної панелі «Відновлення української інфраструктури: участь міжнародних партнерів, бізнесу та громадськості». Дивіться відео-запис панельної дискусії.

Команда Міністерства інфраструктури презентувала проміжні результати відновлення та першочергові заходи з відбудови.

«За підрахунками Світового банку, завдана шкода транспортній інфраструктурі Житомирської області становить $174,3 млн, а потреба на відновлення понад $560 млн. Враховуючи масштаби руйнувань і обмежені можливості державного та місцевих бюджетів, критично необхідним є залучення коштів міжнародних партнерів. Розраховуємо, що успішний досвід участі естонських друзів у відбудові Житомирщини стане прикладом для інших держав, які мають намір приєднатися до відбудови інфраструктури України. Дякую партнерам за співпрацю і вірю, що наше партнерство буде тільки поглиблюватися», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Моніторинг та контроль за ефективністю використання партнерських коштів на відновлення буде здійснювати за участі громадськості з використанням прозорої електронної системи управління відбудовою яка розробляється у партнерстві з Коаліцією RISE Україна.

Зокрема, уже найближчим часом Міністерство інфраструктури розпочне публікувати ключову інформацію про обʼєкти відбудови — включаючи інформацію про підрядників, надане фінансування, прогрес будівництва. Лендінг відповідного сайту з дашбордами було презентовано під час форуму. Йде робота над забезпеченням публікації відкритих даних.

Нагадаємо, 26 серпня відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством інфраструктури України та коаліцією українських та міжнародних організацій RISE Ukraine. У рамках співпраці буде запроваджено Систему цифрового управління відбудовою України. Візія майбутньої системи була презентована під час експертного обговорення. Запис відеостріму з конференції можна подивитися за посиланням.

Крім того, Міністерство інфраструктури за участі Колаіції  RISE Ukraine презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна — єдину базу даних, що містить інформацію про усю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії.

Реєстр буде використовуватися для надання громадянам компенсації пошкодженого житла, а також стане одним з модулів єдиної Системи цифрового управління відбудовою України. Детальніше про дизайн цієї системи читайте за посиланням.

No items found.