Усі новини

.

.

“Партнерство “Відкритий Урядˮ: онлайн-обговорення та збір пропозицій

У п’ятницю, 9 лютого, відбулося онлайн-обговорення заходів щодо забезпечення прозорості, підзвітності та інклюзивності відбудови в рамках Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ. Зустріч організували Коаліція RISE Ukraine та Секретаріат Кабінету Міністрів. 

Представники інститутів громадянського суспільства, експертних, наукових установ, міжнародних організацій обговорили, як питання доброчесності відбудови мають бути враховані у новому плані дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Коаліція RISE Ukraine продовжує наголошувати, що одним з заходів для забезпечення успішного відновлення має стати розробка і впровадження Електронної системи управління відбудовою (ЕСУВ). 

Віктор Нестуля, співзасновник коаліції RISE Ukraine, зауважив: «Перемога у війні буде, але щоб не програти мир, ми маємо готуватися до післявоєнного розвитку. Коаліція RISE напрацювала ідею, як забезпечити прозорість відбудови — шляхом діджиталізації. Це не панацея від всіх проблем, але основний підтримуючий процес, який допоможе в плануванні. Ця система — це хребет відновлення, велика можливість для української відбудови». 

Нагадаємо, система повинна поєднувати весь цикл планування та реалізації ключових проектів: визначення, підготовка, оцінка, розподіл фінансування, реалізація та введення в експлуатацію.

Також під час обговорення учасники приділили особливу увагу питанням пріоритезації проектів, оцінки суспільного запиту в проєктах відбудови та залучення і спроможності громад в їх реалізації. Крім цього, спікери мали змогу запропонувати інші заходи та ідеї щодо процесу відновлення. 

Зараз триває процес розроблення шостого національного плану дій з впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Пропозиції до плану дій можна подати онлайн, заповнивши форму до 28 лютого:  https://forms.gle/5cqozqWtr6eSaBp17.

No items found.