Усі новини

.

.

Збори членів Коаліції RISE: результати роботи та подальші кроки

У вівторок, 21 лютого, відбулися загальні збори членів Коаліції RISE Ukraine. Представники організацій, що входять до складу Коаліції, обговорили результати роботи станом на лютий і плани за трьома ключовими напрямками діяльності, а також обрали Правління Коаліції.

У фокусі зустрічі були такі теми: інституційна архітектура відбудови, Електронна система управління відбудовою (ЕСУВ), а також моніторинг і відкриті дані.

Щодо результатів першого напрямку, минулого року Коаліція RISE пропонувала свій Discussion paper щодо інституційної архітектури відбудови. Також представники RISE висвітлювали це питання на Міжнародній антикорупційній конференції у Вашингтоні та в рамках зустрічей з міжнародними партнерами (WB, IMF, US Department, USAID, NED, OSF, GMF, think tanks). 

Наразі один з напрямків роботи Коаліції — координація з новоствореним Агентством відновлення. Нещодавно Коаліція провела зустріч з представниками Агентства, під час якої обговорили напрямки та принципи діяльності інституції, а також співпрацю Агентства з громадянським суспільством. Учасники зустрічі наголосили, що завдання зі стандартизації та використання прозорих процедур та найкращих практик у відбудові значною мірою вирішує Електронна система управління відбудовою (ЕСУВ).

Юрій Ромашко, Інститут Аналітики та Адвокації

Здобутки та плани в напрямку ЕСУВ також стали однією з ключових тем на зборах членів Коаліції. Зокрема, обговорили такі апдейти:

  • Представники Коаліції розробили, погодила з ключовими урядовими стейкхолдерами та опублікувала концепцію ЕСУВ
  • Розробили та погодили з основними стейкхолдерами технічну концепцію ЕСУВ
  • Розпочали розробку галузевої системи для експериментального проекту Міністерства відновлення, яка згодом перетвориться на галузеву систему у сфері розвитку не тільки транспортної, але й іншої інфраструктури регіонів. Запуск MVP галузевої системи очікується у березні-квітні.
  • MVP системи першого рівня ЕСУВ (парасолькова система, яка об‘єднає галузеві системи і реєстри у єдиний цикл та забезпечить обмін даними за єдиним стандартом) заплановано на вересень.
Олексій Дорогань, BRDO

Моніторинг і відкриті дані ще один важливий напрямок роботи Коаліції. Учасники заходу підкреслили, що моніторинг відбудови має охоплювати не тільки моніторинг закупівель. Крім того, цей процес має бути стандартизований, а не відбуватися у форматі “паперовий запит – паперова відповідь”. Тому має бути ухвалено стандарт моніторингових активностей і фреймворки, а також інструменти залучення громадськості. З цими завданнями може допомогти досвід DOZORRO, і окремі команди Коаліції вже працюють над схожими інструментами, зокрема Big Recovery Portal та інші.

Іван Лахтіонов, DOZORRO

Крім цього, під час зустрічі були затверджені політики і процедури Коаліції, а також було обрано Правління.

Андрій Клименко, Рух ЧЕСНО
Мартина Богуславець, Інститут законодавчих ідей

Головою Правління обрали Віктора Нестулю, співзасновника Коаліції, керівника напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership. Віктор наголосив: «Ми рухаємося у правильному напрямку, за пів року Коаліції вдалося досягти значного прогресу у конкретних завданнях. Однак це тільки початок і попереду — ще багато викликів. Тому дуже важливо, що члени Коаліції активно залучені в роботу і кожен робить свій внесок в успішну відбудову. Чітке визначення процедур і політик дозволить більш ефективно працювати та виконувати завдання Коаліції».

Віктор Нестуля, голова правління RISE Ukraine, Open Contracting Partnership

Склад Правління Коаліції RISE Ukraine:

— Віктор Нестуля, Open Contracting Partnership

— Андрій Боровик, Transparency International Ukraine

— Олексій Дорогань, BRDO

— Олександра Бетлій, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

— Мартина Богуславець, Інститут законодавчих ідей

— Юрій Ромашко, Інститут аналітики та адвокації

— Сергій Миткалик, Антикорупційний штаб

No items found.