Усі заяви та звернення

.

.

Коаліція громадських організацій RISE Ukraine закликає Уряд утриматись від змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 4 березня затвердив Державну антикорупційну програму (ДАП) на 2023–2025 роки. Ухвалення цього стратегічного документа є важливим кроком у посиленні спроможності демократичних інституцій завдяки ефективній антикорупційній політиці.

 

Разом з тим, затвердженню ДАП передував наступний процес:

02 березня Кабмін направив ДАП на доопрацювання в НАЗК, та надав низку доручень, одним із яких було внести зміни в додаток 1 до ДАП - Очікувані стратегічні результати з виконання ДАП. Цей додаток є дуже важливим, оскільки завдяки визначеним в ньому показникам можливо здійснювати ефективний моніторинг та контроль за виконанням заходів програми. Натомість Кабмін доручив видалити відсотки показників досягнення, видалити графу з відсотками, а також виключити поділ заходів на етапи (протокол №26 від 02.03.2023, оприлюднений на сайті НАЗК). Таким чином, після видалення цих показників з ДАП, неможливо буде об’єктивно оцінити досягнення стратегічних результатів.

03 березня НАЗК доопрацювало ДАП, виконавши доручення Кабміну і підготувавши альтернативну версію додатка. При цьому агентство зберегло можливість оцінювати досягнення стратегічних показників (проєкт додатка - за посиланням). Крім того, НАЗК підкреслює неможливість повного виключення цих індикаторів (лист №10-05/4586-23 від 03.03.2023)

04 березня Кабмін затвердив ДАП, за нашою інформацією - без змін. Разом з тим, в протоколі Секретаріату Кабміну доручено в тижневий строк доопрацювати ДАП відповідно до доручень, наданих 02 березня (протокол №28 від 04.03.2023, оприлюднений на сайті НАЗК), тобто все-таки виключити критично важливі показники. Таким чином, на практиці можлива ситуація, коли Секретаріат Кабміну при доопрацюванні виключить з ДАП показники, за якими можна відслідковувати прогрес в її реалізації. Разом з тим, враховуючи той факт, що НАЗК доопрацювало ДАП, вважаємо можливим затвердити додаток у версії від 03 березня без змін.

 

Зміни, які можуть суттєво змінити сутність, принципи та підходи Державної антикорупційної програми, можуть негативно вплинути на її реалізацію і ефективність. Подібний крок створює ризик позбавити українське суспільство та міжнародних партнерів можливості здійснювати моніторинг та оцінювати прогрес у реалізації заходів Програми, а також досягнення стратегічних результатів, визначених Антикорупційною стратегією.

 

Коаліція RISE Ukraine закликає Прем’єр-міністра України та Державного секретаря Кабінету Міністрів України утриматись від внесення суттєвих змін до тексту ДАП, проєкт якої було внесено Національним агентством 03 березня та затверджено Урядом під час засідання 04 березня, оформити та оприлюднити затверджений документ відповідно до регламентних вимог.

No items found.