Усі новини

Київ

07

.

11

.

22

Обличчя коаліції: DiXi Group

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Цього разу розповідаємо про аналітичний центр DiXi Group у форматі питання-відповідь.

 

- Коли була створена організація? Як вона збільшилась з того часу?

 

- DiXi Group є аналітичним центром (think-tank), заснованим 2008 року в Києві. За цей час громадська організація виросла від кількох співзасновників у 2008 році до команди із близько 30 фахівців, які успішно реалізують проєкти, зорієнтовані на українську та міжнародну аудиторію.

 

- Які головні завдання організації сьогодні?

- Місія DiXi Group – запровадження новітніх рішень, чесних правил для доступної, якісної та чистої енергії. Зокрема сьогодні важливими завданнями є допомога в модернізації енергетичного сектору України задля цілей сталого розвитку і безпеки. А також у відновленні економіки на базі "зелених" рішень, та допомога у набутті Україною членства в ЄС.

 

- Які здійснені проєкти ви вважаєте найбільш важливими? Чому?

- DiXi Group створює як аналітичні продукти, так і електронні сервіси та освітні проєкти.

Серед аналітичних проєктів:

- щоденний alert “Війна Росії проти України: енергетичний вимір”

- щотижневий моніторинг Надра Monitor

- Індекс прозорості енергетики України

- Energy Transparency Index (international edition)

- Рейтинг постачальників газу

- Рейтинг постачальників електроенергії

 

Сервіси та освітні проєкти:

- сервіс Energy Map - навігатор у світі даних про енергоринки

- сервіс порівняння цін “Газотека”

- мобільний додаток для споживачів “Енергетика онлайн” (Google Play та App Store)

- онлайн-видання “Українська енергетика”

- Київська школа енергетичної політики (KSEP)

 

- Які головні виклики ви бачите в питанні відбудови? Яким чином, на вашу думку, їх можна подолати?

- Війна в Україні вплинула на економічну і енергетичну ситуацію в світі. росія, яка почала застосовувати газ як зброю проти Європи, спричинила суттєве зростання цін на енергоносії в ЄС, посилила вплив популістичних політиків і партій, змусила країни-члени ЄС переглядати свої плани з декарбонізації. Уже немає чітких короткострокових планів з відмови від викопного палива, а сектор ядерної енергетики почав знову підвищувати свою роль в енергетичних балансах різних країн. На фоні загострення ситуації світ більше поляризується, формуються нові геополітичні союзи. Попри те, що українсько-російська війна стала однією з причин таких глобальних змін, Україна все ще має стати видимим суб’єктом на геополітичній енергетичній арені.

Україна залишається в складній енергетичній ситуації через постійні та цілеспрямовані атаки інфраструктури з боку росії. Попри те, що країна має свої власні енергетичні ресурси (вугілля, газ, ядерну генерацію), існують загрози для проходження опалювального сезону. Захищаючись від дій росії, український уряд почав закривати інформацію про енергетичний сектор, посилив ручне регулювання та вплив на ринках. Тим часом населення продовжує бідніти, знижується можливість оплачувати рахунки, що впливає також на ліквідність енергетичних ринків. Складні економічні і політичні умови стримують інвесторів від того, щоб приходити на український ринок. Погіршується ситуація і з людським потенціалом – великий відтік професіоналів за кордон, демографічна криза створюють ризики для якісного управління сектором.

Дані зміни впливають на пріоритети діяльності та розвитку DiXi Group. За результатами стратегічної сесії, яку команда провела у вересні 2022 року, було внесені корективи у задачі та роботу аналітичного центру.

 

- У чому ви бачите ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови? Що потрібно для того, аби їх виконати?

 

- Основна стратегічна ціль – допомога громадянського суспільства у відбудові та модернізації України, зокрема енергетичного сектору, та сприяння отриманню повноцінного членства України в ЄС.


На виконання поставлених задач ми виокремили для команди DiXi Group шість ключових напрямків активностей: декарбонізація; відкриті дані; сильні споживачі; конкурентні ринки; спроможні інституції; безпека та стійкість. Прозорість є наскрізним елементом діяльності усіх напрямків.

 

- Яким ви бачите успішний результат роботи коаліції RISE Ukraine – і реалізації відбудови в цілому? Як ви зрозумієте, що все вдалося?

 

- Кращим результатом в цілому буде відновлення економіки та її "зелене" зростання через реформи у відповідності до законодавства ЄС і залучення інвестицій на модернізацію сектору, що вестиме до посилення держави.

 

Свідченням початку такого процесу та першим успіхом RISE Ukraine було би врахування пропозицій організацій громадянського суспільства (особливо аналітичних центрів) в плануванні та реалізації відбудови, якісна координація процесу (демократичний та інклюзивний спосіб прийняття рішень – передусім всередині країни), прозорість та підзвітність щодо усіх витрат, початок чесного діалогу із суспільством щодо болісних, проте необхідних реформ.

 

Дізнайтесь більше на вебсайті DiXi Group

No items found.