Усі новини

Київ

31.12.2022

Коаліція RISE Ukraine: результати року

2022 рік став найскладнішим у сучасній історії України. Війна триває, ЗСУ продовжують звільняти території, окуповані агресором. Україна зазнала численних втрат і руйнувань, але відновлення деокупованих територій вже відбувається. А одразу після перемоги в Україні розпочнеться наймасштабніший План повоєнного відновлення за всю історію Європи.

Успіх відновлення та модернізації залежить від рівня довіри між усіма учасниками відбудови, від готовності міжнародних партнерів надавати фінансову підтримку, а також від спроможності українських державних інститутів забезпечити прозорість, підзвітність та ефективне використання залучених коштів.

Роль громадянського суспільства в процесі відбудови є визначальною, адже представники громадськості мають успішний досвід антикорупційної діяльності, контролю за державними і місцевими бюджетами, запуску і просування цифрових інструментів та систем, які є відомими по всьому світові. При цьому вони не мають конфлікту інтересів, адже не є розпорядниками коштів відбудови, а отже можуть стати гарантами довіри у відносинах між учасниками відбудови.

Саме тому в липні 2022 року ми створили Коаліцію українських і міжнародних організацій — RISE Ukraine. Наша мета — підтримати відбудову та модернізацію України та забезпечити прозорість і підзвітність цих процесів.

Ми оголосили про запуск Коаліції на Конференції в Лугано, і за 5 місяців діяльності встигли скооперуватися з українським урядом, здобути підтримку міжнародних партнерів, провести декілька масштабних заходів та розпочати розробку нашого ключового проєкту — Електронної системи управління відбудовою.

На перших загальних зборах в серпні 2022 року учасники Коаліції RISE Ukraine визначили три ключові напрямки роботи: побудова інституційної архітектури відбудови, впровадження єдиної Електронної системи управління відбудовою; а також моніторинг, превенція корупції, фіксування та впровадження кращих практик.

У серпні Коаліція RISE підписала Меморандум з Міністерством інфраструктури щодо впровадження Електронної системи управління відбудовою (ЕСУВ). Це був перший і надважливий крок, який формально затвердив готовність влади співпрацювати у напрямку прозорої і підзвітної відбудови, шляхом цифровізації процесу на всіх його етапах.

Вже в листопаді Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дає старт експериментальному проєкту з впровадження Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури, яка стане частиною ЕСУВ. Реалізація проєкту здійснюється у співпраці з RISE Ukraine. Запуск запланований на 2023 рік.

Робота та прагнення Коаліції не залишилися непоміченими. Електронну систему управління відбудовою згадано в меморандумі Україна — МВФ, проєктах Світового Банку, IFC, Єврокомісії, USAID та FCDO. Також участь у відбудові та приєднання до ЕСУВ включено до нової стратегії системи Prozorro як одне з ключових завдань. Prozorro має стати обов’язковою частиною ЕСУВ, щоб забезпечити прозорі та ефективні закупівлі, розкриття та обмін даними.

Задля висвітлення та роз’яснення нашої роботи ми ведемо активну зовнішню комунікацію — крім соцмереж і сайту, готуємо щотижневі розсилки новин відбудови, записуємо подкасти з гостями, дотичними до реконструкції, виступаємо на великих міжнародних майданчиках та проводимо публічні заходи разом з партнерами.

Підпишіться на нашу розсилку новин відбудови.

Цього року наші представники Коаліції відвідали та виступили на OGP саміті в Римі, конференції в Берліні, заході Фонду Відродження та GMF щодо ролі громадянського суспільства та багатьох інших майданчиках. Також ми стали співорганізаторами “Форуму відновлення. Житомирщина” та конференції “Цифрові інструменти для відновлення України”.

На Міжнародній антикорупційній конференції у Вашингтоні ми представили Discussion paper з пропозиціями RISE Ukraine щодо Інституційної архітектури відбудови. У 2023 році ми будемо й надалі вдосконалювати та актуалізувати цей документ.

Також наступного року ми плануємо фіналізувати технічну концепцію ЕСУВ та презентувати її на великому заході за участі уряду та міжнародних партнерів. Очікуємо, що вже на початку весни зможемо розпочати розробку системи першого рівня. так званої “парасольки”, яка дозволить об’єднати між собою всі модулі і блоки ЕСУВ.

У 2022 ми встигли зробили чимало для прозорої, підзвітної та ефективної відбудови, але наступного року — маємо зробити ще більше. Дякуємо всім учасникам Коаліції і всім нашим партнерам. Завдяки вам ми наближаємося до сильної, успішної, європейської України.

Відбудуємо країну разом!

No items found.
© Rise Ukraine 2022
Сайт створили —