Усі новини

Kyiv

30

.

12

.

23

Підсумки року від Коаліції RISE Ukraine

Попри повномасштабну війну росії проти України та всі виклики, що поставали перед українцями у 2023 році, Коаліція RISE Ukraine продовжує підтримувати відбудову та модернізацію нашої країни. В цьому матеріали ми підбиваємо підсумки роботи Коаліції у 2023 році та ділимося нашими досягненнями. 

В березні Коаліція RISE Ukraine та Агенство відновлення підписали меморандум про співпрацю, який передбачає спільне впровадження Електронної системи управління відбудовою (ЕСУВ), зокрема, Галузевої системи управління відбудовою в сфері інфраструктури, яка є однією з ключових складових ЕСУВ. А також співпрацю у розробці й впровадженні антикорупційних політик та забезпечення доступу до відкритих даних.

Вже у травні Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з RISE Ukraine презентувало комунікаційну платформу єдиної електронної екосистеми управління відновленням DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management)

DREAM – це державна цифрова екосистема, яка забезпечує єдиний цифровий конвеєр для всіх проектів відновлення. Розробка DREAM була ініційована Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Агентством відновлення та Коаліцією громадських організацій RISE Ukraine у 2022 році. Фінансування розробки здійснюється в рамках проєктів Open Contracting Partnership та організацій-членів Коаліції RISE Україна, зокрема Transparency International Ukraine та Офісу ефективного регулювання BRDO, за підтримки Британського Уряду. 

На Ukraine Recovery Conference (URC) 2023 в Лондоні відбулася презентація публічного модуля цифрової екосистеми управління відновленням – DREAM.

Також на URC ми презентували збірку есеїв "Success is the only option: Ukraine's recovery and modernisation". Ця збірка відповідає на питання, чому Україна досягне успіху у відбудові, відновленні та модернізації. 

Разом з Save the Children наша Коаліція підготувала документ з рекомендаціями щодо відбудови України. У ньому наголошується на важливості прийняття інклюзивного, орієнтованого на людину, дитину та гендерно-справедливого підходу, а також передбачаються основні ризики, які можуть поставити під загрозу зусилля з реконструкції.

Коаліція RISE Ukraine стала співавтором двох гайдів, присвячених організації процесів відбудови в Україні: “Kyiv’s Mobilization for Restoration” — аналіз діяльності органів державної влади України, створених для плану Маршалла; та “Civil Society in Ukraine’s Restoration” — посібник, що ілюструє діяльність організацій громадянського суспільства, мобілізованих для плану Маршалла.

Цього року представники Коаліції виступили на конференції «Забезпечення доброчесності фінансування реконструкції України» у Брюселі; конференції з відновлення України Ukraine Recovery Conference у Лондоні; конференції «Підзвітність і прозорість у відновленні та відбудові України»; конференції hromadske «Муруємо вже!»; тематичній дискусії «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України» в рамках Форуму громадянського суспільства. До того ж відвідали з робочим візитом Брюссель та Страсбург, провели низку офіційних зустрічей у Вашингтоні з представниками аналітичних центрів, політиками та журналістами. 

Ми стали співорганізаторами сесії обміну досвідом на тему  “Реконструкція та відбудова України: уроки Індонезії” та вокршопу для зміцнення міжнародної адвокаційної спроможності українських громадських організацій та благодійних фондів.

Члени Коаліції долучилися до розробки законопроєкту про засади відновлення та  нового закону щодо реформування Рахункової палати

RISE Ukraine спільно з Центром розвитку інновацій та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України провели дослідження рівня залучення всіх зацікавлених до процесу відбудови.

В жовтні представники громадських організацій, які входять до складу RISE Ukraine, ініціювали створення нової робочої групи Коаліції щодо залучення приватного сектору у процес відбудови

Для висвітлення нашої роботи ми ведемо активну зовнішню комунікацію — окрім соцмереж і сайту, готуємо щотижневі розсилки новин відбудови, а також записуємо подкасти з гостями, дотичними до реконструкції.  

Підписатися на нашу розсилку можна за лінком

Дякуємо всім учасникам Коаліції, нашим партнерам та нашій аудиторії! Продовжуємо працювати для забезпечення доброчесності, сталості та ефективності відбудови України.

Будуємо наше майбутнє разом! 

No items found.